“Andy” wylicytowany w Bydgoszczy

Trzecim obrazem Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego, który trafił do Galeria Sztuki NEXT i Dom Aukcyjny NEXT Aukcje Sztuki w Bydgoszczy jest „Andy”. Praca ta to swoisty hołd artysty wobec Andy’ego Warhola. „Andy” został wylicytowany 24 marca podczas III Aukcji Sztuki Nowoczesnej – Art Invest.

17434787_833192266821097_4428343566948050414_o

Z dobrze poinformowanego źródła dowiedzieliśmy się, że w związku z aukcjami w Bydgoszczy pojawił się zwolennik twórczości artysty. Kolekcjoner kupuje dużo malarstwa współczesnego. Jak widać zarzucił sieci także na „Andy’ego”.

– Zaprezentowaliśmy najlepsze dzieła współczesnych artystów polskich. Przed licytacją, podczas trwania wystawy, przez dwa tygodnie z całej Polski internetowo i telefonicznie wpływały zlecenia chęci kupna – powiedziała Gazecie Wyborczej Bydgoszcz, współwłaścicielka galerii Sławomira Malingowska. – W domu aukcyjnym jak zawsze pojawiło się duże grono osób chcących licytować osobiście. W większości to kolekcjonerzy bydgoscy, z naszego regionu oraz z miast sąsiednich województw.

Na III Aukcji Sztuki Nowoczesnej – Art Invest do sprzedaży wystawiono 84 prace. Wśród nich  było malarstwo, rzeźba, ceramika i inne intrygujące obiekty kolekcjonerskie. Ponad połowa z nich (dokładnie 47) nie znalazła swojego nabywcy. Tym bardziej trzeba docenić to, że trzeci kolejny obraz Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego w Galerii NEXT poszedł pod młotek. Poprzednio w Domu Aukcyjnym NEXT zostały sprzedane “Cristal Ocean oraz “Brexit”.

Next to pierwsza w Bydgoszczy galeria wystawienniczo-sprzedażowa i dom aukcyjny promujące sztukę współczesną.  1 marca minęła trzecia rocznica działalności galerii, aukcje mają już renomę wśród kolekcjonerów w całej Polsce. W ubiegłym roku na ośmiu z nich zostało wystawionych na sprzedaż 713 dzieł. Obrót Next to ponad 609 tys. zł.