Muzyką malowane

Marzeniem każdego malarza są wystawy, które mogą mu przynieść sławę. Gdy dodatkowo miejsce ekspozycji jest wyjątkowe, radość jest tym większa. Zamek Golubski to naprawdę magiczne miejsce. Wernisaż wystawy „Zamkowe sny” odbył się w szczególnym czasie – w Dniu Matki. Wydarzenie było połączone z recitalem piosenkarki rosyjskiego pochodzenia, Julii Vikman.Godzinny koncert był filmowany na tle obrazu ‘Mała bitwa pod Grunwaldem”. Vikman śpiewała nostalgiczne ballady m.in. Bułata Okudżawy,  Żanny Biczewskiej i Czesława Niemena.

Po recitalu na scenę przez prezesa miejscowego oddziału PTTK, Stefana Borkowicza, został zaproszony Tomasz Jaxa Kwiatkowski. Artysta zaprezentował kolekcję swoich 25 obrazów. – Moje prace nawiązują do sennych fantazji. W pewnym stopniu związane są z zamkiem. A dokładnie z moim poprzednim tu pobytem, który stale poszerza moją kreatywność – powiedział malarz.

Przykładem zamkowych wizji jest obraz „Imagination”. Gościom wernisażu bardzo podobały się prace „Elektra”,„Blogerka” i „Rekin finansjery”. Lekkie „kontrowersje” wzbudzały te dwa ostatnie obrazy, które żartobliwie opiniowali zwiedzający, nawiązując do miejsca wystawy, czyli kaplicy zamkowej.