Wernisaż wystawy “Piąty wymiar”

W ostatni dzień marca stołeczny salon DOTS udostępnił swoje podwoje na wernisaż wystawy „Piąty wymiar”. Do Świąt Wielkiej Nocy można tam podziwiać 19 obrazów Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego. Wystawa połączona jest ze sprzedażą.

2
Artysta i jego menedżer Marek Skorupski wprowadzili gości, którzy dopisali, w klimat wydarzenia. To pierwsza w stolicy wystawa warszawskiego malarza, na której zaprezentował swoją twórczość poświęconą wyłącznie sztuce nowoczesnej.

Jaxa Kwiatkowski opowiadał o swoich pracach (jego dotychczasowy dorobek to ok. 400 obrazów), skąd czerpie pomysły, a przy okazji podziękował najbliższym za cierpliwość jaką mu okazują podczas procesu twórczego. A jak wiadomo życie z artystą to niekiedy naprawdę sztuka kompromisów.
3
Malarz oprowadził gości po wystawie, omawiając każdy z obrazów. Na dłużej zatrzymał się przy dwóch paniach. To „Princess” i „Blogerka”. Prace są wyjątkową ozdobą wystawy. Nic dziwnego, że właśnie za nie, z tych udostępnionych obrazów, trzeba zapłacić najwięcej.

Wernisaż – zapowiadany jako wydarzenie m.in. na facebooku – umożliwił ponowne spotkanie, po blisko… 30 latach, dwóm koleżankom. Wystawę widziały już wycieczki z Francji i USA.
15
Mamy informację dla tych co jeszcze nie zdecydowali się na zobaczenie wystawy. Charakterystyczny, kulturalny klimat salonu w połączeniu z pięknymi dziełami sztuki z pewnością zagwarantuje wszystkim wyjątkowo ciekawy i przyjemny wieczór.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wystawy przekazujemy właścicielce salonu DOTS, Marzenie Antolak.