Wywiad gotowy: Muzeum Utracone w realu to nasz plan

Do tego wywiadu długo się przygotowywaliśmy. Wreszcie się udało. Artysta Tomasz Jaxa Kwiatkowski w rozmowie przeprowadzonej przez Samantę Belling przedstawia swoją twórczość. I to jak!


A jest o czym mówić, co pokazywać. Dlatego w ciągu kilkunastu minut rozmowy zostały poruszone, naszym zdaniem, tylko najciekawsze wątki.

Malarz opowiada o kulisach realizacji repliki „Bitwy pod Grunwaldem” wg Jana Matejki. Praca powstawała przez 9 lat. Myliłby się ten, kto uważa, że zdaniem artysty jego dzieło jest skończone. Jeszcze by coś domalował, coś poprawił. Jak to artysta. Obraz „Mała bitwa pod Grunwaldem” można oglądać na Zamku Golubskim.

Co jeszcze? Kamienie szlachetne, martwa natura, portrety, wspaniałe i pomysłowe abstrakcje. Teraz tempa nabiera projekt związany z powstaniem w realu Muzeum Utraconego. Kto wie, może wśród naszych rekonstrukcji pojawi się „Portret młodzieńca” wg Rafaela. Tak, to duże wyzwanie!

Zapraszamy na rozmowę z autorem, który przeprowadziła Samanta Belling. Podziękowania należą się również właścicielem stołecznego salonu DOTS za udostępnienie miejsca na wywiad.

“Portret młodzieńca” namalowany został na desce